на Кина жешка продажба Индустриски стандардни закачалки за чистење на сува облека закачалки за перење Производство и фабрика |Липу

Центар за производи

Топла продажба Индустриски стандардни закачалки за чистење сува облека Закачалка за перење

Краток опис:

MOQ: 10000 ЕЕЗ

Време на испорака: 30-35 дена

Капацитет на снабдување: 3000000 ЕЕЗ/месец

Потекло на производот: Липу, Гуилин, Кина

1. Достапна закачалка со метална жица обложена со PE во многу конкурентна цена
2. Закачалката за перење може да заштеди простор и трошоци за просторијата за перење
3. Масовните метални закачалки се многу популарни за промоција на супермаркет


Детали за производот

Ознаки на производи

Топла продажба Индустриски стандардни закачалки за чистење сува облека Закачалка за перење

Ставка бр.: M-2032410V-PE
Име на производ Топла продажба Индустриски стандардни закачалки за чистење сува облека Закачалка за перење
Материјал Жица + ПЕ
MOQ 10000 ЕЕЗ
Големина L410*T3.2*H215mm
Боја Прилагодено
Кука  
Пакет 500 ЕЕЗ / CTN
Употреба Перење, Дома
Сертификација BSCI / ISO9001
Денови на примерок 7-10 дена
Време на производство 30-35 дена или врз основа на количината на нарачката
ФОБ порта: Шенжен, Кина
Термин на плаќање T/T, L/C
OEM / ODM Прифатливо

Производство на PE обложена метална закачалка

Следното е производствен процес на челичниот суров материјал што треба да се обложи со PE.

Нашата фабрика Hometime има различни дијаметри на челик и користи еколошка PE пластика за обложување на челичната површина.

Откако ќе ја направиме PE пластичната обвивка, ќе го одржуваме суровиот материјал во ред и ќе организираме масовно производство преку нашата Автоматска машина за обликување.

Тогаш нашиот тим за КК ќе ги провери жичаните закачалки и ќе ги собере квалификуваните.

Потоа инсталирајте го капачето ПВЦ доколку е потребно и пакување на закачалките по барање на клиентите.

КАРАКТЕРИСТИКИ

• Достапно:

закачалката од метална жица е изработена од метален материјал со еколошки PE облога по многу конкурентна цена

• Нелизгање:

жичаната закачалка со засеци на рамото која нуди антилизгачка функција за закачување алишта

• Промоција на супермаркет:

рефус металните закачалки се многу популарни за промотивна продажба

• Соба за перење :

закачалката за алишта може да се користи во перална за закачување сува облека

• Подароци:

ниската цена и практична во секојдневниот живот може да биде како подарок за секоја продажна промоција.

ЛОГО:

Со LOGO на пакетот, не само што може да се подобри продажбата туку и да се зголеми брендот на компанијата

• Направете сами:

Лесен и лесен за ракување, може да им се продаде на клиентите како одлична помош за „Направи дома“

• Заштеда на простор:

има различни дебелини на дијаметри на жица по нарачка, како што се 1,6 mm / 1,8 mm / 2,0 mm / 2,2 mm / 2,4 mm, сите тие се тенки и рамни, заштедуваат многу простор

• Прилагодено:

Боја, дијаметар и пакет сите може да се направат по ваша желба, погодни за промоција на супермаркет, онлајн продажба и малопродажба

За пакетот

1) Користиме силна 5-слојна дебелина на брановиден картон, спречувајќи ги закачалките за облека од тресење и гребење.

2) Посветуваме повеќе внимание на рамената и куките. Задебелениот бисер памук може да го намали триењето помеѓу закачалките и да ги заштити.

3) Може да се сретне со долготраен поморски превоз.

За пратката

1. По море:Ве молиме информирајте ни го најблиското пристаниште до вашиот магацин, тоа е најевтиниот начин за испорака за големи количини

2. По воздушен пат:Ве молиме информирајте ни го името на аеродромот со поштенски код, тој е брз, но има висока цена за испорака

3. Со Експрес:Можеме да ги испорачаме нарачките или примероците во мала количина по DHL, UPS, TNT, FEDEX, EMS итн.


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја
    Skype
    008613580465664
    info@hometimefactory.com